Tutvu aasta huvikooli nominentidega

Tutvu aasta huvikooli nominentidega

31. jaanuaril toimuval noortevaldkonna tunnustussündmusel kuulutab haridus- ja teadusminister Mailis Reps välja valdkonna kõige vägevamad tegijad, kes võistlevad 12 kategoorias. Tutvu lähemalt aasta huvikooli nominentidega.

 

Eesti Tantsuagentuuri Tantsukool

Eesti Tantsuagentuuri (ETA) Tantsukool on tantsukeskus, mis on tegutsenud juba 20 aastat ja mille eesmärk on tantsukunsti jätkusuutlikkuse ning kvaliteedi tagamine Eestis, pakkudes kaasaegset ja professionaalset tantsuõpet ning loome- ja esinemisvõimalusi noortele tantsijatele. Oluline osa ETA Tantsukooli tegevustest on suunatud lastele ja noortele festivali Koolitants tegevuste raames.

Tantsukool teeb koostööd erinevate tantsukoolidega üle Eesti ning pakub professionaalset tuge, sh nõustamist, esinemisvõimalusi ning õpetajate ja õpilaste vahetusi väikestele tantsuklubidele üle Eesti. Lisaks saab esile tuua tantsukooli hea näitena mitteformaalse õppimise ja formaalhariduse lõimimisest – koostööd tehakse Vanalinna Hariduskolleegiumiga, mille õpilased käivad kehalise kasvatuse tundide raames saamas tantsutunde oma eriala professionaalide juures.

 

Tapa Muusika- ja Kunstikool

Tapa Muusika- ja Kunstikool loodi üle 60 aasta tagasi. Käesoleval aastal tegi Tapa Muusika- ja Kunstikool mitteformaalse õppimise IKT projekti, mis aitab muuta koolinoorte omaalgatuslikku kultuuritegevust noorte endi ja kogukonna jaoks haaravamaks, populaarsemaks ja kõrgetasemelisemaks. Koostöös partneritega antakse parimal tasemel meediaõpetust nii koolitunnis kui huvitegevusena.

Tapa Muusika- ja Kunstikool teeb koostööd Tamsalu Gümnaasiumi ning Eesti Rahvusringhäälinguga, kelle oskusteavet ja -kogemust on noortel võimalik kasutada „Koolimeedia – hüppelaud päris meediasse“ projekti raames.

Huvikool on saanud 2017. aastal Lääne-Virumaa aasta huvikooli tiitli ning esitatud ka samal aastal üle-eestilisele noortevaldkonna tunnustuskonkursile aasta huvikooli kategooriasse.

 

Tartu Lastekunstikool

Tartu Lastekunstikool asutati juba 1957. aasta augustis ehk on tänaseks on tegutsetud juba üle 60 aasta, millest tulenevalt on tegemist Eesti vanima kunstialast huviharidust pakkuva kooliga. Huvikool ei tee koostööd mitte ainult kohalikul tasandil, vaid ka laiemalt Eesti Kunstikoolide Liidu liikmena ning tehes koostööd õpilaste näituste avamiseks üle Eesti – näiteks olid kooli õpilaste tööd oktoobris-novembris esindatud näitusel “KooliMood(i)neKUNST” Pärnus, Uue Kunsti Muuseumis.

Kunstikool on hea näide mitteformaalse õppimise ja formaalhariduse lõimimisest, tehes suurt koostööd üldhariduskoolidega ja pakkudes neile kunstialaseid valikkursuseid, mille raames kasutatakse ka nutikat noorsootööd. Lisaks viiakse kunstitunde läbi Miina Härma Gümnaasiumi ja Tartu Mart Reiniku Kooliga.

Tartu Lastekunstikool näitab, et digivõimalusi ja -vahendeid saab rakendada huvihariduse eesmärkide täitmiseks ja neid ei pea nägema õppetöö segajatena.

*****

Tunnustuse võitjad selguvad 31. jaanuaril toimuval noortevaldkonna tunnustussündmusel. Otseülekannet sündmusest saab jälgida ENTK kodulehe vahendusel.

Teksti suurus