fbpx

Tutvu aasta noortelaagri nominentidega

26. jaanuaril toimuval noortevaldkonna tunnustussündmusel kuulutab haridus- ja teadusminister Mailis Reps välja valdkonna kõige vägevamad tegijad. Järgnevatel päevadel tutvustame nominente, kes võistlevad auväärse tiitli nimel 12 kategoorias. Tutvu lähemalt aasta noortelaagri nominentidega.

KutiMuti Noortelaager

KutiMuti laager on loomisest peale olnud intelligentsust arendava ja samas sportliku suunitlusega laager, kus lapsed arenevad ja õpivad loomingulises keskkonnas. Laager on seisnud aastaid laste huvihariduse edendamise ja kvaliteetse vaba aja programmide koostamise eest.

Traditsioonilistele teatri- ja spordivahetustele lisandus 2017. aastal süvendatud muusikaõpe ja bänditegemise võimalus. Noortebändi loomiseks ja muusikaõppeks ostis laager bändile täisvarustusega pillide komplekti ja suvel tegutsesid noored innukalt muusikaõpetajate professionaalse käe all. Noortebändis kaasa löömine innustas mitmeid noori arendama edasi laagrist saadud pillimänguoskusi muusikakoolis.

2017. aasta laagrisuvi lõppes sarnaselt varasematele aastatele laagri korraldatud festivaliga “Pärtlipäeva pärlid”. Traditsiooniks kujunenud festivali külaliste arv kasvab iga aastaga, eelmisel aastal oli osalejaid juba üle viiesaja. Festivalil saavad laval üles astuda KutiMutis käinud noored nii muusika, teatri, poeesia, laulu, pillimängu kui ka tantsu ja liikumise vallas.

Eesti Skautide Ühingu rahvusvaheline suurlaager „Seiklusratas“

Eesti Skautide Ühing korraldab aastaringselt erinevaid tegevusi lastele ja noortele, arendades seeläbi laste iseseisvust ja hakkamasaamist keerulistes olukordades. Iga nelja aasta tagant korraldatava rahvusvahelise suurlaagri “Seiklusratas” eesmärk on pakkuda noortele rahvusvahelist kogemust ja tutvustada skautide tegevusi üle maailma.

Rahvusvahelist suurlaagrit korraldav Eesti Skautide Ühing koosneb suurest grupist inimestest, kes on võtnud skautluse arendamise oma südameasjaks. Rahvusvaheline suurlaager annab täiskasvanud juhtidele võimaluse korraldada laager, kus neil on võimalik anda noortele edasi oma teadmisi skautlusest, olla eeskujuks ning saada ka ise kogemuse võrra rikkamaks.

Eesti Skautide Ühing teeb laagri korraldamisel koostööd paljude koostööpartneritega ning 2017. aastal oli laagrinoortel võimalik valida koguni üle 123 erineva tegevuse seast.

Möödunud aasta suvel toiminud laagrist võttis osa ligi 500 noort, nende seas ka erivajadustega ning majanduslikes raskustes noored.

*****

Tunnustuse võitjad selguvad 26. jaanuaril toimuval noortevaldkonna tunnustussündmusel. Otseülekannet sündmusest saab jälgida Delfi vahendusel.

Teksti suurus