fbpx

Tutvu aasta noortemaleva nominentidega

26. jaanuaril toimuval noortevaldkonna tunnustussündmusel kuulutab haridus- ja teadusminister Mailis Reps välja valdkonna kõige vägevamad tegijad. Järgnevatel päevadel tutvustame nominente, kes võistlevad auväärse tiitli nimel 12 kategoorias. Tutvu lähemalt aasta noortemaleva nominentidega.

Lihula noorte töömalev „Piiridest välja“

Lihula noorte töömaleva koostöö kohalike noorte, vallavalitsuse ja ettevõtjatega andis 2017. aasta suvel malevas osalenud noortele võimaluse tutvuda nelja kohaliku ettevõtte juhi ja nende ettevõtete tegevustega.

Maleva “Piiridest välja” idee on kombineerida ühelt poolt malevale omaseid kergemaid, noortele sobivaid töid, kuid samas anda neile võimalus näha ja kuulda, mis toimub piirkonna suuremates ja igapäevaselt ekspordiga tegelevates ettevõtetes ning tutvuda nende juhtidega. See on oluline selleks, et noored õpiksid ja saaksid kogemusi, teadmisi ning ettevõtjatega kaasa mõelda.

Uudse lähenemisega maleva korraldamisega suutsid Lihula vallavalitsuse noorsootöötajad astuda n-ö piiridest välja: avada noortele ukse kohalikesse ettevõtetesse, kaasata ettevõtjaid noorsootöösse ning jagada noortele kohalike ettevõtete edulugusid. Noored said koostöös ettevõtjatega malevas nii väärtusliku töökogemuse kui ka võimaluse siseneda enesekindlamalt ja teadlikumalt tööturule.

Paide linna töömalev

Paide Avatud Noortekeskuse korraldatav Paide linna töömalev toetab Paide eesmärke noorsootöö valdkonnas – pakkuda noortele võimalust saada töökogemust ja suhelda eakaaslastega, tekitada ja hoida tööharjumusi ning pakkuda vaba aja veetmise võimalusi.

Möödunud aasta suvel toimunud töömaleva üheks märkimisväärsemaks saavutuseks oli senise ühe tööandja asemel 12 erineva asutuse ja ettevõtte kaasamine malevategevustesse. See andis noortele varasemaga võrreldes oluliselt rohkem võimalusi proovida kätt erinevatel töökohtadel. Lisaks tegi Paide Avatud Noortekeskus koostööd Tugila programmi noortega, et anda väärtuslik tööalane kogemus ka nendele noortele, kes ei tööta ega õpi.

Paide linna noored said malevast uusi kogemusi, proovida erinevaid töövõtteid ning töötada ka väiksemates gruppides, et arendada individuaalseid oskuseid. Samuti said Malevas osalenud noored käia põnevatel väljasõitudel, mille käigus tutvustati noortele innovaatilisi võimalusi, mida tööturg ja tööandjad pakuvad tööturule sisenejatele.

*****

Tunnustuse võitjad selguvad 26. jaanuaril toimuval noortevaldkonna tunnustussündmusel. Otseülekannet sündmusest saab jälgida Delfi vahendusel.

Teksti suurus