fbpx

Tutvu aasta noorteühingu või -organisatsiooni nominentidega

Kuu lõpus, 29. jaanuaril tunnustame koos Haridus- ja Teadusministeeriumiga noortevaldkonna kõige vägevamaid tegijaid! Järgmiste nädalate jooksul kuulutame välja nominendid, kes võistlevad auväärse tiitli nimel 12 kategoorias. Teie ees on aasta noorteühing ja -organisatsioon nominendid:

 

Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts

Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts on tegutsenud juba aastast 1991 ning aastaid tötanud selle nimel, et jõustada arstiteadustudengeid leidmaks enesearendamise võimalusi ja pakkuda neile platvormi, et ühiskondlikult olulistel teemadel sõna võtta. Koostööd tehakse OLE ROHKEM võrgustiku ning Eesti Noorteühenduste Liiduga.

Seltsi suur rõhk on pandud noorte harimisele ning kogu Tartumaaga tehakse koostööd projektides, mis hõlmavad vaimse tervise ja seksuaaltervise seminare koolides. Tervise Arengu Instituudiga tehakse pilootprojekti toitumise seminaride teemal.

2019. aastal on selts paistnud silma erinevate projektidega, muuhulgas koostati valimiste perioodil ülevaade erakondade tervisealastest lubadustest, võeti sõna alkoholipoliitika osas ning korraldati organidoonorluse projekti.

 

Eesti Kurtide Noorte Organisatsioon (EKNO)

2005. aastast alates tegutsenud organisatsioon Eesti Kurtide Noorte Organisatsioon EKNO teeb noortevaldkonnas palju koostööd. EKNO osaleb Eesti Noorteühenduste Liidu ja Eesti Üliõpilaskondade Liidu sündmustel ning annab sinna väärtuslikku sisendit, kuidas vähemusnoori oma tegemistesse paremini kaasata.

2019. aastal korraldas EKNO mitmeid laagreid, seminare ja festivale kuulmispuudega noortele (nt Baltic Deaf Youth Festival, VaataFestival). Lisaks viidi ellu projekti „Strengthening Deaf youth organisations: the role of Youth Work“, kus osalesid noorsootöötajad, kes tegelevad igapäevaselt erivajadustega noortega ning käsitleti kurtide noorsootööd ehk kuidas kurdid noorsootöötajad saavad kurtide noortega tegeleda.

 

Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumine

Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumine (ENVTL) kutsuti ellu 2015. aastal, kui ühiskonnas tõstatus tugevalt vaimse tervise teema, jagades infot ja luues arutelusid vaimse tervise teemal. Olulisel kohal on noortelt noortele kogemuslugude jagamine, eesmärgiga suurendada inimestevahelist mõistmist ja innustada noori abi otsima. ENVTL tegevus loob noortele endile võimaluse olla muutuste looja ja eestvedaja läbi aktiivse osaluse ning noorteinfo loomise, pakkumise ja vahendamise.

2019. aastal on ENVTL kaasa rääkinud rahvatervise arengukava loomisel ja rahastuse täiendaval kaasamisel vaimse tervisega seotud teenuste parandamisse. Tõstatatud on mitmeid murekohti ka Riigikogus ja Sotsiaalministeeriumi aruteludel, et vaimse tervise teema saaks rohkem rahastatud.

*****

Tunnustuse võitjad selguvad 29. jaanuaril toimuval noortevaldkonna tunnustussündmusel. Otseülekannet sündmusest saab jälgida Delfi vahendusel.

Teksti suurus