fbpx

Tutvu aasta noorteühingu või -organisatsiooni nominentidega

31. jaanuaril toimuval noortevaldkonna tunnustussündmusel kuulutab haridus- ja teadusminister Mailis Reps välja valdkonna kõige vägevamad tegijad, kes võistlevad 12 kategoorias. Tutvu lähemalt aasta noorteühingu või -organisatsiooni nominentidega.

MTÜ Harjumaa Noorte Puhkpilliorkester

Harjumaa Noorte Puhkpilliorkester on tegutsenud väga pikka aega ning 2018. aastal tähistati koguni 20. aastapäeva. Tegemist on Harjumaa ühendorkestriga, mille eesmärk on pakkuda eri vanuses noortele puhkpilliorkestris mängimise võimalusi ja kogemusi ning arendada puhkpillimängu traditsioone Harjumaal.

Igal aastal korraldatakse 5–6 laagrit ja mitmeid kontserte Harjumaa eri paikades, omavalitsuste muusika- ja üldhariduskoolides ning kultuurikeskustes. Oma 20. sünnipäeva tähistas orkester piduliku kontserdiga Estonia Kontserdisaalis.

MTÜ Tõrva Noorte Liit (Tõrva Liit)

MTÜ Tõrva Noorte Liit alustas tegevust Tõrva noortevolikogu initsiatiivil ning on tänaseks tegutsenud neli aastat. Liit haldab koostöös noortevolikoguga üle Valgamaa levivat Tõrva Raadiot, mille tegijad kogunevad traditsiooniliselt kahel korral aastas ja tegutsevad aktiivselt 2–3 nädalat. 2017. aastal alustati ka miniraadioringiga, mis on suunatud 4.–6. klassi õpilastele.

Koostööd tehakse muu hulgas Eesti Rahvusringhäälinguga. 2018. aastal tegi Tõrva Raadio avatud saatepäeva, mis oli suunatud kõigile kodanikele, kes soovisid ise saadet teha ning selle tulemusena käis palju inimesi raadios oma tegemisi tutvustamas. 2018. aasta lõpus alustas Tõrva Raadio oma 10. hooaega.

***** 

Tunnustuse võitjad selguvad 31. jaanuaril toimuval noortevaldkonna tunnustussündmusel. Otseülekannet sündmusest saab jälgida Postimehe vahendusel.

Teksti suurus