fbpx

Tutvu aasta osaluskogu ja õpilasesinduse nominentidega

31. jaanuaril toimuval noortevaldkonna tunnustussündmusel kuulutab haridus- ja teadusminister Mailis Reps välja valdkonna kõige vägevamad tegijad, kes võistlevad 12 kategoorias. Tutvu lähemalt aasta osaluskogu ja õpilasesinduse nominentidega.

Vaimastvere kooli õpilasesindus

Vaimastvere kooli õpilasesindusse kuulub 17 õpilast, mis on antud kooli kogu õpilaste arvust ligi veerand. Esindatud on noored alates viiendast klassist kuni põhikooli lõpuni. Õpilasesindus võttis 2018. aasta alguses endale eesmärgiks kooli maine parandamise, et seda ei tuntaks ainult „raskete laste koolina“, vaid nähtaks ka teist külge. Vaimastvere kool ei ole mitmeid aastaid olnud nii suurelt oma positiivsete tegemistega „pildis“, kui seda oli 2018. aastal.

Läbi viidi mitmeid sündmusi, mis said laiema kajastuse – näiteks keeltekohvik, jõulunädal, spordinädal, vastlapäev, sõbrapäev. Keeltekohvik tõsteti esile ka üle-eestilise „Ettevõtliku kooli“ edulugude konkursi „Õppimine on põnev!“ nominendina kategoorias „Noorte/laste algatus“.

Viljandi Noortevolikogu

Viljandi Noortevolikogu (VNV) on üks esimesena loodud noortevolikogusid Eestis ja on tegutsenud juba 18 aastat. Aastate jooksul on noortevolikogu mõjutanud oluliselt Viljandi linna arengut, kuna neil on väga tihe koostöö linnavolikogu ja -valitsusega nii eelnõude väljatöötamisel, linna esindamisel kui jooksvate küsimuste lahendamisel. Väga sageli on noortevolikogu esindatud ka linna delegatsioonides (sh rahvusvahelistes).

Selliseid noortevolikogusid, kes saavad ise otsustada omavalitsuse raha üle, ei ole Eestis just palju. VNV on aga omavalitsuse toel saanud juba kaheksa aastat pakkuda säravate ideedega noortele rahastust projektide elluviimiseks. 2018. aastal korraldati VANT48 nime kandev inkubaator projektikavandite koostamiseks, mille põhjal jagati noorte ideedele 10 000 eurot.

Lisaks annab VNV välja igal aastal aasta noore ja aasta noorte- ja lastesõbraliku ettevõtte tiitleid, mis antakse üle pidulikul Viljandi linna EV aastapäeva vastuvõtul.

*****

Tunnustuse võitjad selguvad 31. jaanuaril toimuval noortevaldkonna tunnustussündmusel. Otseülekannet sündmusest saab jälgida Postimehe vahendusel.

Teksti suurus