fbpx

Tutvu aasta panustaja nominentidega

Kuu lõpus, 29. jaanuaril tunnustame koos Haridus- ja Teadusministeeriumiga noortevaldkonna kõige vägevamaid tegijaid! Järgmiste nädalate jooksul kuulutame välja nominendid, kes võistlevad auväärse tiitli nimel 12 kategoorias. Teie ees on aasta panustaja nominendid:

 

Anna-Kaisa Oidermaa

MTÜ Peaasjad tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa on vedanud seda organisatsiooni juba üle 10 aasta. Ta on tegutsenud 14 aastat kliinilise psühholoogina ning tema eriliseks südameasjaks on noorte vaimne tervis. Tema eestvedamisel lükati käima portaal Peaasi.ee ning toetatakse noorte, spetsialistide ja teiste osapoolte teadmiste arengut koolituste ja seminaride kaudu.

Anna-Kaisa teeb palju koostööd erinevate organisatsioonidega noorte vaimse tervise teema edendamiseks ja noorte teadlikkuse tõstmiseks. Ta on vaimse tervise teemal juhtiv mõjuisik ja eestkõneleja ning ta pakub välja innovaatilisi lahendusi noorte vajaduste toetamiseks.

  1. aastal on piloteerimisel Peaasi.ee keskus, kuhu saavad noored vanuses 16-26 pöörduda, et saada tasuta vaimse tervise alast nõustamist ning tuge.

 

Briti Nõukogu

Briti Nõukogu on läbi aastate toetanud noortele suunatud programme, mis aitavad kaasa erinevast kultuuriruumist pärit noorte koostööle, vähemate võimalustega noorte kaasamisele ning ettevõtlikkuse ja sotsiaalsete oskuste arengule.

Näiteks saab tuua SPIN-spordiprogrammi, Superheroes, Changemakers Academy ja Pick-Up Briti eri. Briti Nõukogu koostöö erinevate noorteorganisatsioonidega on edukas ja järjepidev ning nõukogu ise on mitmete programmide algatajaks, et noori rohkem toetada. Lisaks sellele panustatakse ka noorsootöötajate enesearengusse, Eestisse toodi ka koolitusprogramm „Active Citizens“.

Briti Nõukogu on alustanud võimalike mõju hindamise vahendite väljatöötamist ning toetab programmide omavahelist õppimist, luues nii suuremat mõju kõikide programmide ja noorsootöö kontekstis laiemalt.

 

Taavi Kotka ja Liis Koser

2018. aastal algatasid Taavi Kotka ja Liis Koser HK Unicorn Squad liikumise, mille eesmärk oli suurendada tehnoloogia valdkonnas tegutsevate tüdrukute hulka ja julgustada neid olema uudishimulikud tehnoloogiliste avastuste vastu. Liikumine on nüüdseks üle-eestiline.

Taavi Kotka ise tegutseb IKT valdkonnas, kuid panustab läbi huvitegevuse organiseerimise ka noortevaldkonda, luues uusi võimalusi just tüdrukute tehnoloogiahuvi suurendamiseks, kuna valdavalt on tehnikaringid suunatud siiski poistele. Taavi Kotka on Viimsi vallavolikogu esimees, kes saab aidata ja aitab suurel määral kaasa ka Viimsi noortevaldkonna tegevustele.

HK Unicorn Squadi eestvedajatena käivitasid Taavi ja Liis 2019. aastal tüdrukute tehnoloogia 3-päevase suvelaagri, mis toimus Viimsi koolis ja tõi kokku koguni 120 noort tehnoloogiahuvilist neidu. Varem pole sellist ainult tüdrukutele suunatud tehnoloogiaalast tegevust ellu viidud. Üritust käis avamas ka Eesti Vabariigi President.

 

*****

Tunnustuse võitjad selguvad 29. jaanuaril toimuval noortevaldkonna tunnustussündmusel. Otseülekannet sündmusest saab jälgida Delfi vahendusel.

Teksti suurus