fbpx

Tutvu nominentidega: pikaajaline panus noortevaldkonda

31. jaanuaril toimuval noortevaldkonna tunnustussündmusel kuulutab haridus- ja teadusminister Mailis Reps välja valdkonna kõige vägevamad tegijad, kes võistlevad 12 kategoorias. Tutvu lähemalt nominentidega, kes kandideerivad tunnustusele pikaajalise panuse eest noortevaldkonda.

Reet Kost
SA Archimedese noorteagentuuri juhataja

Reet Kost on panustanud noortevaldkonda üle 20 aasta. Alates 1997. aastast juhib ta SA Archimedes Noorteagentuuri ning osaleb erinevates töögruppides, kus tegeletakse noortevaldkonna planeerimise, ettevalmistamise ja koordineerimisega ning seda nii Eesti kui Euroopa Liidu tasandil.

Reeda juhtimisel on alates 2015. aastast edukalt rakendatud ESFi kaasarahastusel elluviidavat programmi „Noorsootöötajate koolituste arendamine“. Reet on muu hulgas toetanud programmide „Noortekohtumised“ ning „Hooliv klass“ väljatöötamist ja elluviimist, oli 2017. aastal aktiivseks valdkondlikuks partneriks Eesti ELi eesistumise ajal, ELi programmi Eramus+ noortepeatüki ja Euroopa Nõukogu No Hate Speech kampaania elluviimist ning käivitas ja algatas SALTO ressursikeskuse tegutsemise Eestis.

Reet on andnud järjepideva panuse Eesti noortevaldkonna edendamisse, hoolivate väärtuste arendamisse ning sallivuse suurendamisse ja noorte enesearengu võimaluste avardamisse.

Marek Mekk
MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla, MTÜ Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse ja MTÜ Sebra Koolitused juhatuse liige

Marek Mekk on tegutsenud noortevaldkonnas juba 15 aastat, kuid varasem kokkupuude õpilasfirma juhendajana oli tal noorsootööga juba aastal 1997. Marek oli Valgamaal üks esimesi, kes hakkas õpilasfirmadega tegelema ning nende käivitamist ja töös hoidmist huviringina läbi viima.

2004. aastal loodi Mareki eestvedamisel Tõlliste Avatud Noortekeskus TANK, mille juhatuse esimees on ta praeguseni. Marek on aktiivne Valgamaa Partnerluskogu koostööpartner ja lisaks MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla liige, kus ta on noorsootöö strateegia protsessi juht. Marek on ka Vabatahtliku Passi koordinaator, noortelehe ja Tankla TV mentor, õpilasmaleva korraldaja, koolitaja jne.

Väljapool maakonda annab ta oma panuse olles Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse juhatuse liige, noorsootöötaja kutsekomisjoni liige, Eesti Noorsootöö Keskuse ning Haridus- ja Teadusministeeriumi noorteosakonna partner.

Juhan Anupõld
MTÜ Nõmme Spordiklubi juhatuse liige, Laagrijuhtide Nõukoja esimees
 

Juhan Anupõld on töötanud noortega juba üle 50 aasta. Ta on Kurgjärve Noortelaagri juhataja ja MTÜ Nõmme Spordiklubi juhatuse esimees ning on läbi oma elu olnud nii treener, kooli direktor kui spordiklubi juht. Juhan kuulub erinevatesse liitudesse ja ühingutesse, olles nende kõneisik ja aktiivne liige.

Lisaks on ta Laagrijuhtide Nõukoja üks kauaaegseim liige alates 1992. aastast ning selle esimees juba viimased 13 aastat. Tema panust on märganud ka Rahvusvaheline Olümpiakomitee, andes talle innuka töö eest 2010. aastal preemia kategoorias „Sport – noorte inspireerija“.

Juhan on kohal igal traditsioonilisel laagrikorraldajate seminaril, et end järjepidevalt täiendada. Samuti aitab ta korraldada iga-aastast traditsioonilist talveseminari Kurgjärvel

*****

Tunnustuse võitjad selguvad 31. jaanuaril toimuval noortevaldkonna tunnustussündmusel. Otseülekannet sündmusest saab jälgida Postimehe vahendusel.

Teksti suurus