Viljandi Kunstikool täiendas 2017. aastal projektikonkursi Varaait toel oma tehnoloogiaparki kahe videokaamera ja nende lisatarvikute võrra. Esmakordselt olid uued kaamerad kasutusel kevadel kunstikoolis toimunud muusikavideote lühikursusel. Selle raames tehti koostööd Viljandi Muusikakooli ja kohalikest noortest koosneva muusikavideosid tegeva kollektiiviga Viljandi Vibes.

Muusikakool varustas kunstikooli helisalvestistega õpilaste musitseerimisest. Nende palade seast said õpilased valida neid kõige enim inspireerinud loo, millele videot valmistama hakata. Viljandi Vibes ühendab noori viljandlasi, kel on erineva suunitlusega haridus ja ametid, mis kõik on muusikavideo loomisel tarvilikud: audiotehnoloogia, visuaalmeedia, kultuurikorraldus. Kaks nädalat väldanud kursuse jooksul said kunstikooli õpilased algteadmisi muusikavideode loomiseks vajalikest oskustest ja sellest tööprotsessist. Valminud muusikavideo on leitav järgnevalt lingilt: https://drive.google.com/open?id=0B3xgoWySsfEEei04TGd4V3kwVWM.

Sel sügisel avasime Viljandi Kunstikoolis uue õppeprogrammi ,,Ettevalmistuskursused kunstikõrgkooli sisseastumiseks’’, mis on suunatud 16-26aastastele noortele, kes siiani on olnud kunstikoolis väga tagasihoidlikult esindatud vanusegrupp (kunstikooli põhiõpe lõpeb põhikooliga samaaegselt). Uus programm pakub jätkuõppe võimalust ka kunstikooli vilistlastele, kuid ennekõike on see ellu kutsutud nende noorte kaasamiseks, kes varasemalt ei ole üldhariduskooli kõrvalt kunstiharidust lisaks omandanud. Seal hulgas väljaspool Viljandi linna elavad noored, kellele on Viljandi Gümnaasiumisse õppima asudes kunstikoolis õppimine varasemast mugavamalt kättesaadavam. Programmiga soovime pakkuda ettevalmistust ja enesekindlust neile noortele, kes gümnaasiumiealisena või pisut hiljemgi jõuavad äratundmiseni, et neid huvitavat eriala õpetatakse kõrgkoolis, kuhu sisseastumiseks tuleb edukalt ja silmapaistvalt hästi läbida loovülesannetega sisseastumiskatsed. Lisaks ettevalmistusele üldainetes on aasta jooksul kavas ka erinevad kursused, mida korraldame vastavalt õppurite huvile – nt graafika, arhitektuur, animatsioon, moedisain jne.

Videoõppe võimaldamine on oluline eeldus sellise programmi käivitamiseks, kuivõrd video on tänapäeval üks mõjusaimaid meediume. Teadmised ja oskused selle loomiseks on loomevaldkonnas olulisel kohal. Sel sügisel on kunstikõrgkooli sisseastumise ettevalmistuse õpperühmal programmis kursus "Visuaalmeedia", mida juhendab kohaliku grupeeringu VLND eestvedaja Kris Süld. VLND loodud kogukonnatunnet ja kodulinnaarmastust propageerivad lood koos fotode ja videotega on pälvinud Viljandi linnalt 2016. aastal kultuuripreemia. Kunstikoolis toimuva kursuse raames saavad õpilased ühe kohaliku noore eduloo kaudu sissevaate visuaalmeedia kõikvõimsasse tööriistakasti.

Foto esimesest tunnist: https://drive.google.com/open?id=0B3xgoWySsfEENkZENTc0eG5xTlk

Kadri Kallast
Viljandi Kunstikooli direktor

Liida sisu
Eesti Noorsootöö Keskus
Sisselogimine
Liitu uudiskirjaga

Previous issues

Uudiskirja arhiiv