fbpx

Kuidas alustada online noorsootööd

Tallinna Spordi- ja Noorsooamet (TSNA) andis esmaspäeval, 16.märtsil teada, et noortekeskused kolivad eriolukorra ajaks veebi ning Tallinna noorsootöötajad on noorte jaoks kättesaadavad ja viivad tegevusi läbi sotsiaalmeedia vahendusel. Oma pressiteates on TSNA välja toonud kõikide noortekeskuste virtuaalsed lahtiolekuajad ning juurde toonud kõikide Tallina noortekeskuste Facebooki`i kui Instagrami kontod.

Samuti on nad pannud kokku soovitusi, kuidas online noorsootööd alustada.

Kuidas alustada online noorsootööd?

 1. Mõtle läbi sotsiaalmeedia kanalid, kus sinu sihtgrupp viibib ja mida oleksid valmis kasutama?

 2. Kasuta noortekeskuse Facebooki lehte. 

2.1 Lisa Customer Chat Plugin (õpetus nt siin: https://developers.facebook.com/docs/messenger-platform/discovery/customer-chat-plugin/). Arvestama peab sellega, et külastaja ootab kiirelt vastust. Täpsusta akna seadistamisel, mis kellast kellani see toimib (nt lahtiolekuajad v testperioodil isegi lühemalt).

2.2 Kutsu noori üles kasutama noortekeskuse Facebooki lehe Messangeri võimalusi (tee selleks üleskutse näiteks avapildi või -videona). Leppige kokku tööjaotus, kes ja millal sõnumitega tegeleb.

 3. Tee noorsootöötaja Facebooki kasutaja ja rakenda seda. 

Mõtle, kas läbi:

3.1 kas teha isiklikud töökontod nt Erko näidet Kristiine noortekeskusest: https://www.facebook.com/profile.php?id=100015134550220 või

Isikliku konto puhul:

  • lisa kindlasti ametinimetus “noorsootöötaja”
  • eelista täisnime, nt Erko Sõrmus. Kui sul on 5 nime, siis tee valik vastavalt sellele, kuidas noored sind tunnevad, nt Pipilota Viktuaalia Rullkardiine Piparmünta Eefraimitütar Pikksukk asemel Pipi Pikksukk.
  • võiks veel kaaluda nimele lisaks täpsustada noortekeskuse nimi ja linn, kus tegutsed “Kristiine NK Tallinn”. Kokku siis nt “Noorsootöötaja Erko Sõrmus Kristiine NK Tallinn” (liiga pikk?). Alternatiiviks võiks kaaluda, et avapildil on kohe selgelt näha, kus sa noorsootöötajana tegutsed.
  • selleks, et efektiivselt nt oma telefonis kasutada nii oma isiklikku kontot ja isiklikku töökontot tõmba telefonisse app Facebook Lite: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.lite&hl=et. Siis saad mõlemat kontot korraga kasutada ja ei pea sisse/välja logima, et kontot vahetada.

3.2 kas teha ühine kasutaja nt Pääsküla noorsootöötajad: https://www.facebook.com/profile.php?id=100001683008559

  • Pääsküla näite puhul on tore, et avapildil on noorsootöötajate pilt.

Mõlemal on oma plussid-miinused.

 4. Kasuta noortekeskuse Instagrami kontot.

Online noorsootöö kuldreeglid:

 1. Arvesta, et külastaja ootab kiiret vastust.
 2. Tunne oma piire ja sea piire.
 3. Üldjuhul vasta noortekeskuse lahtiolekuaegadel (libe tee on vastata nt öösiti).
 4. Kui sa ei tea, mida vastata, siis nii ütlegi ja võimalusel selgita, et uurid järle
 5. Kõik noorsootöötaja kutse-eetika nõuded kehtivad ka online noorsootöö puhul.

Töökorralduslikud küsimused:

 1. Kes vastab, millal vastab?
 2. Kuidas arvestate online noorsootööd tööajana?
 3. Milliseid erandeid lubate? Kuidas toimub tööaja arvestamine ja tööaja kompenseerimine (Näiteks noorsootöötaja hindab noorega suhtlust pakiliseks ja tegeleb online noorsootööga juhul kui ei ole tema tööpäev, tööaeg vms)

Kes võiksid olla online noorsootöö mentorid ja mis teemadel?

 • tehniline seadistamine
 • insta
 • isiklik FB töökonto
 • FB lehe Customer Chat Plugin

 

Juhendi on koostanud Kaisa Orunuk Tallinna Spordi- ja Noorsooametist. Ettepanekud ja tagasiside on igati oodatud aadressile: kaisa.orunuk@tallinnlv.ee

Teksti suurus