fbpx

Käivitus pop-up algatus “Nutivaramu taskuhääled”

Oli imekaunis aprillikuu laupäeva hommik ennenägematu eriolukorra 3. nädalal. Minu hea endine kolleeg Karl oli just asunud ametisse Valga asevallavanemana ja me juhtusime temaga Facebooki chatis maailma-ja noortevaldkonna asju arutama. Need lihtsalt huvitavad meid mõlemaid väga 🙂 Ja ühel hetkel hüppas me juttudes üles üks idee, mis meid kohe nutikalt nügima hakkas. Nii sündiski Nutivaramu Taskuhääled.

Esimeses loos kuulete Karli vestlust noortevaldkonna koolitaja ja teenusedisaineri Jana Kukega, et muukida lahti innovatsiooni ja teenusedisaini ning seda just noortevaldkonna võtmes. Mis probleemi me ühe või teise algatusega ikkagi lahendame? Kas aastakümneid noortevaldkonnas tegutsenud inimesed üldse suudavad innovatsiooni teha? Kuidas näiteks robootikast saab vahend erinevatest rahvustest noorte lõimumise toetamisel?  Ja kui palju käsitööringis käivaid noori käib seal tegelikult käsitöö pärast?

Jana ütleb: “Väga tihti on kiusatus mõelda välja, milline see noor võiks olla ja mida ta võiks tahta. Noore ettekujutamine ei ole aga eriti edasiviiv jõud. Kui sa üritad koos oma kolleegidega, teiste täiskasvanutega, välja mõelda midagi noorte heaks, siis suure tõenäosusega ükski noor seda tegelikult kasutada ei taha. Seega, kui on soov mõelda välja uusi lahendusi, mis teevad päriselt noore elu paremaks ja on talle kasulikud, ei saa ilma selleta, et tuleb noortega otse rääkida”. Jana ja Karl peegeldavad oma vestluses ka kohaliku tasandi noorsootöö teenuste uuendamiste kogemusi (vt ka siit)

Tulge kuulama ja kaasa mõtlema!

Ülly Enn, Nutika noorsootöö suunajuht

Ps. Nii idufirmalikult sündinud algatuse puhul, kes teab, kuhu ja kuidas me jõuame. Esialgu võtsime plaani teha 3+1 lugu veel enne kui suur suvi peale tuleb. Püsige kuuldel!

Teksti suurus