fbpx

Kutse taotlemine

Noorsootöötaja kutse individuaalse nõustamise broneerimine

Alates 2. septembrist on avatud noorsootöötaja kutse taotlemise voorud nii kutse kui osakutse taotlemiseks. Vajalike dokumentide loetelu ja nende esitamise tähtaegade kohta saab lugeda täpsemalt veebist- http://www.entk.ee/kutsetaotlemine

Taotleda saab nii kutset kui osakutset:

 1. Noorsootöötaja kutse– https://entk.ee/noorsootoo-korraldamine/noorsootoo-kvaliteedi-arendamine/noorsootootaja-kutse/kutse-taotlemine/noorsootootaja-kutse/
 • esmakordne taotlemine – dokumentide esitamine hiljemalt 6.10.2020 kell 23.59. Hindamine toimub portfoolio alusel läbi viidava intervjuu käigus.
 • dokumendipõhine taastõendamine – dokumentide esitamine hiljemalt 6.10.2020 kell 23.59. Sama kutsetaseme taastõendamine toimub ainult dokumendipõhiselt max 1 aasta jooksul peale tunnistuse kehtivuse lõppu.

Taotlemine toimub läbi Haridus- ja Noorteameti Konkursiveebi keskkonna elektroonselt (https://noored.konkursiveeb.edu.ee/). Vajalik on ID-kaardi, Smart-ID või Mobiil-ID-ga sisselogimine.

NB! Varasemad noorsootöötaja kutse tasemed on võrdsustatud uutega, st varasem tase III vastab tasemele 4, IV vastab tasemele 6 ning V vastab tasemele 7.

 1. Noorsootöötaja osakutse – http://www.entk.ee/laagrikasvataja-ja-juhataja-osakutse
 • Esmakordne taotlemine – dokumentide esitamine hiljemalt 4 tööpäeva enne valitud eksamit.
 • dokumendipõhine taastõendamine – dokumentide esitamine hiljemalt 6.10.2020 kell 23.59. Sama kutsetaseme taastõendamine toimub ainult dokumendipõhiselt max 1 aasta jooksul peale tunnistuse kehtivuse lõppu.

Eksamile registreerimine ja taotlemine toimub läbi Haridus-ja Noorteameti Konkursiveebi keskkonna elektroonselt (https://noored.konkursiveeb.edu.ee/). Vajalik on ID-kaardi, Smart-ID või Mobiil-ID-ga sisselogimine.

NB!  Varasemat laagrikasvataja kvalifikatsiooni saab taastõendada laagrikasvataja, tase 4 osakutsena*

* laagrikasvataja-juhataja, tase 6 osakutse tõendamiseks on vajalik VÕTA alusel tõendada juhtimise kompetents. Varasemat laagri juhataja kvalifikatsiooni saab taastõendada laagrikasvataja-juhataja, tase 6 osakutsena.

PS! Broneeri oma tiimile veebinõustamine! On võimalik oma meeskonnale/asutusele/grupile broneerida veebinõustamine ning selleks palume ühendust võtta Eilika Mätasega aadressil Eilika.matas@harno.ee või registeerida veebis (www.entk.ee/kutsetaotlemine) Võimalusel kasutame nõustamise läbiviimiseks Teie meeskonnale sobivat vahendit.

 

Kutse taotlemisest:

 • Mida teha, kui ei tea, millist noorsootöötaja kutse või osakutse taset valida? Vajuta SIIA ning leiad täiskutse abimaterjalid ning SIIA, et leida osakutse abimaterjalid.
 • Taotleja juhendi esmakordseks taotlemiseks ja taastõendamiseks leiad SIIT

Kutse taotlemise eeltingimused ja esitatavad dokumendid: Taotlejate tagasiside põhjal oleme teinud eraldi alaleheküljed noorsootöötaja kutsele ning laagrikasvataja ja – juhataja osakutsele, et mitte tekitada segadust ning neid üksteisest eristada.

Eraldi alarubriikidele lingid leiate siit: Noorsootöötaja kutse puhul leiad kutse taotlemise eeltingimused ja esitatavad dokumendid SIIT (esmakordne taotlemine ja taastõendamine)

 • noorsootöötaja, tase 4 kutse
 • noorsootöötaja, tase 6 kutse
 • noorsootöötaja, tase 7 kutse
 UUS TAOTLUSVOOR algab 2.09.2020. 

Laagrikasvataja või – juhataja osakutse puhul leiad kutse taotlemise eeltingimused ja esitatavad dokumendid SIIT (esmakordne taotlemine ja taastõendamine)

 • laagrikasvataja, tase 4 osakutse
 • laagrikasvataja-juhataja, tase 6 osakutse
 • laagri juhataja, tase 7 osakutse
UUS TAOTLUSVOOR algab 2.09.2020. 

Lisainfo: tel 7 350 390, e-post: kutse@harno.ee

 


Uuendatud: 18.09.2020

Vaatamisi: 8 019

Teksti suurus